Základní vlastnosti opalovacího systému Kariten

Opalovací systém Kariten

V Medinatur se snažíme, aby všechny naše produkty, tedy i Kariten, využívaly to, co máme kolem sebe k dispozici. Pracujeme s přírodními surovinami, které jsou kvalitní a se staletími ověřenými účinky.

Kariten je výjimečný už svou filozofií, tedy tím, jak k opalovaní přistupuje. Může se to zdát jako nesmysl, jak může mít opalovací olej nějakou filozofii. Ne, opravdu to nesmysl není. Zatímco dnešní doba je nastavena tak, že se dermatologický a kosmetický průmysl snaží produkovat výrobky, které jsou v podstatě chemickými štíty, my jdeme naopak. Kariten tak není olejový slunečník, který kromě tepla nepropustí ani kapku navíc. Kariten je například něco jako čistička odpadních vod. Po aplikaci na vaši pokožku tak vytváří něco jako aktivní filtr, který nechá sluneční záření prostoupit až k pokožce, ale mezitím proběhne mnoho procesů, které ze slunečního záření udělají prospěšný proces.

Víte, že schopnost absorpce slunečního záření je přirozenou vlastností pro živou přírodu?

Rostliny jsou schopné absorbovat až 100 % slunečního záření. Za tuto vlastnost vděčí chlorofylu. V případě lidí je touto látkou melanin, tedy přírodní barvivo, které poskytuje černošskému, indiánskému nebo arabskému etniku až 98% schopnost absorpce a evropské až 90 %.

 KaritenOil dokáže díky podpoře tvorby pigmentu (melaninu) navýšit fototyp Vaší pleti. Vyšší fototyp pleti umožňuje tělu se lépe, přirozeně a hlavně zdravě opalovat, bude chráněné a vezme si ze Slunce jen to prospěšné.

Fototyp I: Bledá, velmi citlivá pokožka, často posetá pihami. Při opalování rudne a málokdy přejde do hnědé barvy. Vlasy často rezavé, oči modré nebo zelené.

Fototyp II: Světlá a citlivá pokožka, někdy posetá pihami. Při opalování rudne a jen občas přejde do hnědé barvy. Vlasy blond až hnědé, oči šedé, modré nebo zelené.

Fototyp III: Světle hnědá pleť bez pih. Při opalování někdy mírně rudne, ale dobře hnědne. Vlasy tmavě blond až kaštanové, oči hnědé nebo šedé.

Fototyp IV: Tmavší pokožka bez pih, dobře odolná proti slunečnímu záření. Při opalování nerudne a snadno hnědne. Vlasy tmavě hnědé až černé, oči tmavé.​

Schopnost vytvářet si hnědé barvivo má (kromě albínů) každý člověk. Říká se tomu adaptační schopnost, tj. schopnost se přizpůsobit. Aktivuje se postupně a po třech dnech pobytu na slunci dosahuje přijatelné míry. KaritenOil zesiluje a podporuje tvorbu hnědého barviva na slunci a posiluje blahodárné účinky slunce na lidské zdraví.

KaritenOil má vysoký biologický ochranný faktor (kolem 89 %) a naopak nízký fyzikální ochranný faktor (přibližně 2 a 3). Většina opalovacích krémů nemá nebo nezná biologický ochranný faktor a uveden je tedy pouze fyzikální ochranný faktor. Nejúčinnější ochranou proti nežádoucím účinkům slunečního záření je hnědé barvivo, které si tělo přirozeně vytvoří při pobytu na slunci.

Biologický faktor nám ukazuje, do jaké míry daná látka podporuje adaptační schopnost a chrání kůži před agresory, jako jsou chemický smog, záření, chlad, vítr a jiné dráždivé látky.

Biologickým ochranným faktorem nazýváme komplex zahrnující propojení přirozeného hnědého barviva s dalšími složkami jako kožní imunitní systém, kožní metabolismus a fyziologie kůže.

Posiluje adaptační schopnost a přirozenou ochranu kůže na slunci, aniž by omezil nebo zabránil její funkci a naopak podporuje kůži plnit svou metabolickou a fyziologickou úlohu. Tím pomáhá bránit se před vznikem sluneční alergie či předčasným stárnutím kůže.

Podle nás je opalováním pouze proces, kdy je člověk polonahý či nahý, leží na volném prostoru a sluneční paprsky dopadají přímo na jeho tělo. Tento způsob užívání slunce nedoporučujeme mezi 11. a 16. hodinou.

Je-li člověk pod stromem, slunečníkem, oblečen v bavlněném či lněném oblečení, nepovažujeme to za opalování, ale čistě užívání si slunce a čerstvého mořského vzduchu. Tento způsob užívání je vhodný hlavně mezi 11. a 16. hodinou. Systém Kariten pomáhá kůži zhnědnout i ve stínu a chrání ji před nebezpečím.

Nejedete-li na dovolenou, využijte každou příležitost, abyste byli na slunci. Používejte pouze opalovací systém Kariten celé léto na posílení blahodárných účinků slunce a potřebnou ochranu vůči negativním účinkům. Doporučujeme opalovací systém Kariten obzvlášť osobám citlivým na slunce, ekzematikům, revmatikům apod.

Pojedete-li na dovolenou k moři či do teplých krajů, připravte předem svou kůži tím, že se budete již zde opalovat na zahradě, v parku či u vody. Namažte celé tělo pouze KaritenOilem před opalováním a KaritenMilkem po opalování. Na tuto přípravu navažte během prvních 3 dnů na dovolené – opalujte se dopoledne a odpoledne, vyvarujte se opalování mezi 11. a 16. hodinou a postupně tělo zvykejte na přímé sluneční záření (první den 20-30 minut, druhý den 40-60 minut a třetí den 60-90 minut, další dny až 120 minut). Poté se chraňte slunečníkem, ve stínu či lehkým dobře provětraným oblečením (nejlépe 100% bavlna, len nebo jejích směsi). Rozhodně ale zůstaňte venku a neschovávejte se v pokojích. Užívejte si nadále slunce a čerstvý mořský vzduch.

Budete-li u moře či v teplých krajích, doporučujeme Vám mazat se Kariten Oilem každé 2 hodiny.

Nezapomeňte na klobouk, sluneční brýle, dodržování pitného režimu a lněné či bavlněné oblečení.

Tento opalovací olej představuje revoluci v současném způsobu opalování. Urychluje a usnadňuje zhnědnutí kůže, chrání před nežádoucími účinky Slunce a zároveň využívá jeho blahodárné účinky k prospěchu lidského zdraví. Je vyroben bez umělých slunečních filtrů a chemických přísad. KaritenOil je vhodný pro všechny typy pokožky – nejen pro děti, ale i pro alergiky, ekzematiky a jedince citlivé na Slunce.

Olej na opalování obsahuje aktivní látky shea olej, levandulový olej a vitamin E. Neobsahuje žádné doprovodné látky.

Kariten Milk je hydratační mléko po opalování, které pomáhá dlouhodobě udržet opálenou pokožku. 

Dlouho zachovává Vaší pokožku krásné opálenou, hebkou a vláčnou.

Mléko je také vhodné na uklidnění Sluncem spálené a podrážděné pokožky.

Obsahuje Shea, palmový a levandulový olej, vitamín E a Panthenol.